Gala Wolontariatu

03 grudnia 2015 r. grupa wolontariuszy z naszego gimnazjum wraz z panią dyrektor i opiekunką koła p. Joanną Kaptur -Konieczną wzięła udział w Wojewódzkiej Gali Barw Wolontariatu 2015, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Wizyta ta miała dla nas ogromne znaczenie ponieważ Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związku Organizacji Pozarządowych przyznała  p. Joannie Kaptur-Koniecznej wyróżnienie w Konkursie Barwy Wolontariatu 2015 roku.

Tego samego dnia wolontariusze uczestniczyli w X – jubileuszowej Gali Wolontariatu w Śremie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowanej przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem.  Na Galę wstawiły się kluby wolontariatu ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całego powiatu śremskiego.  Uroczystość odbyła się w Auli Jana Pawła II przy Parafii NSJ w Śremie i rozpoczęła się Mszą Świętą.  Część oficjalną rozpoczęto około godziny 18:00 powitaniem gości oraz wręczeniem statuetek – kreatywny klub wolontariatu, wolontariusz roku, przyjaciel wolontariatu. Z naszej szkoły w kategorii wolontariusz roku reprezentowała nas Agata Nowak, której należą się wielkie gratulacje. Po zakończeniu części oficjalnej był poczęstunek m.in. tort oraz dyskoteka. Jak widać na załączonych zdjęciach wszystkim humory dopisywały przez cały czas. Nawet nasze opiekunki super się bawiły.

Na pewno za rok też pojedziemy!!!!